0123

Končana tekmovalna sezona 2018

Tekmovalna sezona 2018 je končana, končni rezultati so potrjeni, znani so novi prvaki. Za AMD Brežice so v letošnjem letu nastopali Klemen Gerčar, Luka Frigelj, Matic Žitnik, Aljaž Žnideršič, Oštir Stanko, Babič David, Boštjan Milat, Jelčič Aleksander v motokrosu in Samo Zorko v cestnohitrostnem motociklizmu.  Letošnje najodmevnejše rezultate je dosegel  Klemen Gerčar, ki je aprila zmagal dirko za evropsko prvenstvo na Prilipah, prav tako pa je letos osvojil prvi dve točki v najmočnejšem razredu svetovnega prvenstva MX GP, v državnem prvenstvu Slovenije je pa skupno drugi za Gajserjem.

Naši motokrosisti so nastopali tudi v Zagorski ligi, kjer je skupno prvo mesto med Veterani 50 osvojil Oštir Stanko.

V cestno hitrostnem motociklizmu Slovenia speed cup, Rooky 1000, je Samo Zorko postal prvak tega razreda.