Uspešeni nastopi brežiških motokrosistov v motokros prvenstvu Zagorja

Sinoči je bila v sosednji Hrvaški, v kraju Breznica, nočna motokros dirka, Prvenstvo Zagorja, na kateri so dokaj uspešno nastopili tudi trije motokrosisti AMD Brežice. Dirko je z občasnimi plohami krojilo vreme, ki je nekako poskrbelo, da se med posmičnimi vožnjami ni kadilo. Dirko si je ogledalo precej gledalcev.

V kategoriji MX2 PRO je nastopil Klemen Popovič, ki je letos spomladi, po dveh letih zopet član AMD Brežice. V precej močni konkurenci je osvojil skupno 6. mesto.

V kategoriji MX OPEN AMATER, sta nastopila Klemen in Matic Slopšek, s šibkejšima motorjema 250CCM. To je bil tudi njun krstni nastop pod reflektorji, kar si vsak dirkač želi kljub manjši vidljivosti. Nočno dirkanje pod umetno svetlobo pričara prav poseben ambijent na progi. Klemen je po slabših štartih zasedel skupno 7. mesto, Matic pa skupno 3. mesto. Za Matica so to prve stopničke in prvi pokal. Za oba je to druga sezona nastopanja. ČESTITAMO!