Napoved za dirko DP 17.5.2015

Plakat web17. maja bo na Prilipah zopet grmelo
Brežiški motokrosisti na slovenskih dirkališčih letos dosegajo odlične rezultate, kar je izredno dobra napoved pred prihajajočo dirko za Državno prvenstvo v vseh kategorijah 17. maja na Prilipah. Že na letošnji prvi dirki Evropskega prvenstva na Prilipah je organizatorja AMD Brežice za njegov trud lepo nagradil domači voznik, Klemen Gerčar z zmago v EMX OPEN.
Letošnje Državno prvenstvo pa se ni začelo po pričakovanjih slovenskih voznikov. Prva letošnja dirka je bila odpovedana, druga pa je bila odpeljana na Hrvaškem v Pakracu, kjer je bila udeležba slovenskih voznikov skromna, pa kljub temu uspešna, saj so skoraj v vseh kategorijah osvojili prva mesta. Žal je to dirko moral izpustiti Klemen Gerčar zaradi sponzorskih obveznosti nastopanja na nemškem prvenstvu ADAC. Odpeljane so bile dve dirki Pokalnega prvenstva, kjer pa na zmagovalnem odru ni manjkalo voznikov AMD Brežice. V Slovenskih Konjicah je med amaterji 2. mesto zasedel A. Jelčič, 4. je bil B. Milat in 9. D. Babič. Še bolje je bilo na zadnji odpeljani dirki za PP v Orehovi vasi, kjer je v R3 zmagal L. Frigelj, njegova krstna zmaga, v MX OPEN R1 je bil B. Cirnski 3., v MX OPEN R2 M. Žitnik 2., v MX AMATER pa B. Milat 3., in A. Jelčič 5.

V prihajajoči nedeljski dirki je seveda največ zanimanja za nastop Tima Gajserja, zmagovalca 4. Letošnje dirke Svetovnega prvenstva MX2, drugega najelitnejšega motokros prvenstva na svetu. Tim je trenutno po točkah četrti voznik MX2, s tem, da mu je bil nastop v 2. vožnji, na 3. dirki na Tajskem prepovedan zaradi prejete infuzije po prvi vožnji zaradi dehidracije njegovega telesa, kar je povzročila izjemna vročina in vlaga v zraku. S tem je izgubil precej točk, ki bi ga lahko uvrstile tik pod sam vrh skupnega točkovanja MX2. Pretekli vikend je bila 6. dirka za Svetovno prvenstvo v Španiji, kjer je Tim v drugi vožnji zasedel po slabšem startu zopet odlično 2. mesto, za zmago v tej vožnji mu je zmanjkal en krog. Skratka, Tim je postal strah in trepet za vse svetovne voznike motokrosa. V nedeljo si ga boste na Prilipah lahko ogledali v živo.
Na prihajajoči nedeljski dirki na Prilipah, v razredu MX OPEN, bo Timu Gajserju pred svojimi navijači poskušal izpeljati zmago Klemen Gerčar, zadnji Svetovni prvak MX3, lanski in letošnji udeleženec MX GP-ja, najelitnejšega svetovnega razreda. Klemen nastopa že 4. sezono zapored za AMD Brežice.
Od domačinov bosta v MX OPEN nastopila še B. Cirenski in M. Žitnik. V razredu R3, ki je letos novost zraven Državnega prvenstva bo nastopil zmagovalec zadnje dirke L.Frigelj, med veterani S.Oštir in v MX 85 B.Vuk.
Finalne vožnje bodo začeli MX veterani, ob 11,00, 1. vožnja MX OPEN in MX2 skupaj pa se prične ob 13,10 uri.
Vabljeni na motokros spektakel na Prilipe 17. Maja.